Naše hudba

Kapelu založili kolem roku 2010 pánové Rudolf Karas a Tomáš Limberg. Někdejší spolužáci z kladenského gymnázia, kde maturovali v roce 1973, hráli spolu od školy skoro nepřetržitě. Tentokrát se rozhodli dát dosud nezávaznému střídání žánrů větší řád a zaměřili se na jazzové standardy a blues. Podle kultovní skladby Petra Skoumala Starej pán sedí a poslouchá jazz (nikoli tedy podle maturitního ročníku, z něhož lze při troše matematiky odvodit i rok narození obou pánů) kapelu pojmenovali.  Vzpomněli si na svého dalšího spolužáka, Jiřího Miku, a z téhle trojice se po krátkém hledání a obměně muzikantů na různých postech zrodila skupina Starej pán v tomto dnešním složení:


Rudolf Karas – housle, kapelník

Nina Brozová – zpěv

Jiří Mika – kytara

Pavel Prošek – bicí

Jiří Poláček - basa


I přes naše další hudební aktivity – Nina zpívá v Hornickém pěveckém sboru Kladno a také se souborem Fine Gospel Time, Jirka se účastní večerů country a trampské hudby v Unhošti nebo ve Švermově – si kapela zachovává svůj původní styl a zvuk. Ozývají se v něm jazzové melodie z dvacátých a třicátých let 20. století i z novější doby, kdy swing a blues oživovali v českém prostředí Eva Olmerová a v tom kladenském Bora Kříž.
Téměř pravidelně hrajeme v kladenském hudebním klubu Dundee Jam a v Psychedelickém pohostinství Pod Vobrazem, účastnili jsme se některých vernisáží v Zámecké galerii v Kladně a dalších akcí (viz fotogalerie). Na podzim roku 2014 jsme vydali CD Starej pán hraje jazz.
Příležitostně a jako hosté si s námi dosud zahráli František Broza, Matěj Drábek, Josef Hasselbauer, Jan Hrubý, Boris Jedlička, Petr Štorkán, Zdeněk Vácha, Laco Kniežo a Tomáš Vlk. Děkujeme.

 Vytupujeme i v alternativním složení, pokud bubeník nebo kapelník se nemohou vystoupení zúčastnit, hrajeme ve složení : Jiří Mika-kytara, Jiří Poláček-basa, Laco Kniežo- elektrický klklavír, Franrišek Broza-klarinet, Nina Brozová-zpěv.

 Od 1. 1. 2019  se složení kapely trvale změnilo. Nyní hrajeme v tomto složení :

Nina Brozová-zpěv

Jiří Mika- kytara, kapelník

Pavel Prošek - bicí

Jiří Poláček-basa

Laco Kniežo- klavír, harmonika

František Broza-klarinet, saxofony

 

StarejPan.eu,Copyright © 2020. All Rights Reserved. since 2014